Moduł z obcymi artykułami

Ten moduł wyświetla wszystkie akapity dodane do kategorii BIZNES, GMINA, SPORT ect
Zawody sportowe

 

W piątek 26 lipca w siedzibie PKOL odbyła się uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich dla członków młodzieżowej olimpijskiej reprezentacji Polski na 13 Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w stolicy Gruzji Tbilisi. Uroczystość miała podniosły charakter. Najpierw odśpiewano hymn narodowy, a następnie po przywitaniu sportowców, trenerów i osób towarzyszących 7-krotna medalistka olimpijska Irena Szewińska wręczyła młodym sportowcom reprezentującym 9 dyscyplin sportowych nominacje olimpijskie a Ci złożyli olimpijskie ślubowanie i podpisy na fladze olimpijskiej. Nominację otrzymało 88 sportowców i trenerów w tym nasz Szymon Zięba, który został nominowany do reprezentowania Polski w lekkiej atletyce w biegu na dystansie 800m.

Szymon wspaniale walczył w stolicy Gruzji. Najpierw uzyskał awans do finału zwyciężając w serii eliminacyjnej przed reprezentantami Irlandii i Turcji, a następnie w finale otarł się o medal walcząc o brąz z reprezentantem Hiszpanii. Ostatecznie zabrakło 0,04 sekundy ale biorąc pod uwagę fakt, że w imprezie wzięło udział 50 państw a bieg na 800m stał tradycyjnie na najwyższym poziomie start zawodnika w Kolbuszowej to niesamowity sukces. Za Szymonem w finale m.in. reprezentanci Rosji, Grecji, Włoch i Irlandii. Warto dodać, że zawody odbywały się w niesamowitym upale. Podczas biegu finałowego temperatura w Tbilisi wynosiła 44 stopnie w cieniu. Preferowało to zawodników z krajów południowej części Europy przyzwyczajonych do takich temperatur.

2 dni po powrocie z Tbilisi naszego zawodnika rozegrano w Łodzi MP juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Szymon wystartował tam na nietypowym dla siebie dystansie 1500m. Nasz biegacz pomimo zmęczenia startami w Tbilisi i tego ,że miał za rywali o rok starszych rywali spisał się znakomicie zdobywając srebrny medal tracąc zaledwie 0,20 setnych sekundy do zwycięzcy. Warto podkreślić ,że Szymon w przeciągu ostatnich 10 miesięcy zdobył 4 medale rangi MP, ustanowił nowy rekord Polski 16 latków na dystansie 800m oraz osiągnął swój pierwszy międzynarodowy sukces zajmując 4 miejsce w olimpijskim finale w Tbilisi.

W przyszłym roku również w Tbilisi odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Europy juniorów młodszych w lekkiej atletyce i będzie to dla Szymona docelowa impreza międzynarodowa do której będzie się przygotowywał w ciągu następnych kilku miesięcy.

Ogłoszenia o prace

  • Data aktualizacji: 2019-09-23 12:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 52 818