Sport

Grom Mogielnica zdobywcą Pucharu Burmistrza Boguchwały 2015

 

Piłkarze Jedności Niechobrz nie zdołali wywalczyć trzeciego z rzędu Pucharu Burmistrza Boguchwały. W niedzielnych finałach turnieju najlepsza okazała się drużyna Gromu Mogielnica. O zwycięstwie mogielniczan zdecydował jeden gol.

W finałach Turnieju o Puchar Burmistrza Boguchwały spotkały się drużyny Gromu Mogielnica, Jedności Niechobrz oraz Iskry Zgłobień. Ze względu na system gry - "każdy z każdym" - mecze zostały skrócone do 70 minut. Finały zainaugurowali piłkarze ze Zgłobnia i Mogielnicy. W pierwszej połowie wyraźnie rysowała się przewaga mogielniczan, którym udało się zdobyć bramkę. Druga połowa to przewaga Iskry. Mistrzowie klasy B z ubiegłego sezonu niestety nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Swoją szansę wykorzystał natomiast Grom, który skutecznie wykończył dwie kontry.

Po chwili odpoczynku mogielniczanie podjęli faworyta turnieju Jedność Niechobrz, którzy pokrzepieni zwycięstwem z Iskrą lepiej rozpoczęli spotkanie. Grom może mówić także o dużym szczęściu ponieważ dwa strzały Jedności odbiły się od poprzeczki. Choć niechobrzanie przejęli inicjatywę, to Grom tuż przed zakończeniem pierwszej połowy wypracował stuprocentową sytuację. Piłka do siatki Jedności jednak nie wpadła. W drugiej odsłonie meczu wyraźna przewaga niechobrzan nie przełożyła się na wynik. Dużo pracy miał bramkarz Gromu, który ratował drużynę przed stratą gola - po jednej z interwencji piłka odbita po ręce uderzyła w słupek i wyszła w aut. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i o wszystkim miał zdecydować ostatni mecz.

Uwaga! W ciągu najbliższych dni będą mocne opady deszczu!

Ogłoszenia o prace

  • Data aktualizacji: 2019-09-23 12:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 52 823