Biznes

Święto podkarpackiego rolnictwa - Dni Otwarte PODR

 
Wp zima opady snieg lukasz szelemej600 

W miniony weekend w Boguchwale odbyła się kolejna edycja Dni Otwartych Drzwi Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, połączona z XVII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

Celem przedsięwzięcia była promocja instytucji i firm działających w obszarze rolnictwa, pomoc w nawiązaniu kontaktów pomiędzy rolnikami, producentami, handlowcami i konsumentami. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej.

Podczas dwudniowej imprezy odbyły się liczne wystawy i prezentacje, m.in. wystawa zwierząt hodowlanych oraz prezentacja firm z branży przetwórstwa rolno-spożywczego. Tradycyjnie nie zabrakło wystawy maszyn rolniczych, prezentacji kolekcji roślin na polu doświadczalnym Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz szeregu atrakcji dla dzieci. Na terenie Ośrodka pojawili się także wytwórcy rękodzieła ludowego, ogrodnicy i pszczelarze. Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali liczne konkursy oraz występy kapel ludowych.

Wystawa w Boguchwale była także okazją do nagrodzenia najlepszych hodowców, rolników i producentów produktów regionalnych. Impreza tradycyjnie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Według szacunków Boguchwałę odwiedziło 20 tys. zwiedzających

Uwaga! W ciągu najbliższych dni będą mocne opady deszczu!

Ogłoszenia o prace

  • Data aktualizacji: 2019-09-23 12:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 52 809